OPT 2017 – komentáře

Zápas č.3 o 3. místo: BOPO – NC Okřešice Rozhodující zápas série přinesl mnoho zvratů a infarktových okamžiků. Okřešice do utkání vlétly a vyhrály obě dvojice. Nejprve Milostný s Holubem skolili Wildmanna se Svobodou ve dvou setech a poté Jaša D. s Marešem M. přestříleli ve třetím setu Brychtu s Valáškem. Domácí se pokusili reagovat ve trojicích, ale Jaša David byl v útoku k nezastavení a spolu s Lukášem Jašou a Petrem Marešem zajistil hostům třetí zápasový bod výhrou nad Svobodou, Vackem a Wildmannem. Poté Okřešice vyhráli i úvodní sadu druhých trojic a směřovaly k hladkému vítězství. Valášek, Brychta a Wasserbauer to ale nevzdali a po hladce zvládnutém druhém setu se radovali i v koncovce setu třetího. Zejména bezchybná defenziva Wasserbauera činila trojici Mareš M., Milostný Navrkal J. problémy. Do plonkovky nastoupili za hosty Lukáš Jaša s Petrem Marešem a první set pohodově vyhráli 10:5. Druhý ale stejně hladce vyhráli Wasserbauer s Vackem a ve třetím setu pak měly pevnější nervy domácí. BOPO ožilo a v souboji prvních trojic po setech 9:10, 10:9 a 10:8 dokázalo vyrovnat celkový průběžný stav na 3:3. Druhé trojice nastupovali již za značného šera. Hosté vyhráli první sadu a ve druhé vedli již 9:6. Pak ale předvedli nevídaný kolaps a set prohráli. Ve třetím setu už nebylo téměř nic vidět, ale to domácí, kteří již hráli v euforii, nezastavilo a s přehledem připsali čtvrtý bod. Po dohodě obou kapitánů bylo poté utkání přerušeno pro tmu a dohrávalo se v hale v Kubišově ulici o čtrnáct dní později. Okřešice nastoupili s touhou odčinit promrhané vedení 3:0 a otočit celkový průběh na svou stranu. Wildmann se Svobodou působil v úvodu utkání jistěji a udržovali si vedení až do osmiček. Poté změnili Jaša D. s Marešem M. podání a Svoboda dvakrát po sobě nedokázal bodovat a naopak hosté trestali 8:10. Druhý set byl průběhem podobný a vyrovnaný až do 8:8. Okřešice poté proměnili příjem a za stavu 9:10 nezvládl Svoboda vybrat podání a daroval hostům desátý bod. Vyrovnáno 4:4. K rozhodujícímu zápasu nastoupili Brychta s Kolářem proti Holubovi s Milostným. První set byl zcela v režii BOPA 10:4. Druhý naopak vyhrály Okřešice 4:10. Třetí set došel až do devítek. Milostný podal na Koláře, Brychta nahrál na síť a Kolář přestřelil hřiště. Jeden jediný bod tedy rozhodl celou dramatickou sérii. Okřešice zvítězili 5:4 a vydřely třetí místo OPT. Na BOPO zůstalo nepopulární čtvrté místo.

Zápas č.2 o 3. místo: NC Okřešice – BOPO Hosté přijeli v kvalitnější sestavě než minulý zápas, kdy tentokráte chyběl pouze Wildmann. Domácím chyběl novopečený dvojnásobný otec Holub. Začátek patřil domácí dvojici Jaša D., Mareš M., která poměrně hladce přehrála v prvním setu Valáška se Svobodou. Druhý a třetí set pak ale stejně hladce vyhráli hosté a ujali se vedení. Souboj druhých dvojic měl opačný průběh, kdy nejprve Brychta s Kolářem smázli Mareše P. s Milostným, aby následující sety patřily naopak domácím. Vyrovnáno 1:1. Od první domácí trojice se očekával další bod, ale nakonec byla ve třetím setu šťastnější Valáškova trojka. To Brychta s Krškou a Kolářem neměli moc práce s Jašou D, Marešem P. a Jašou L. a dovolili jim uhrát dohromady pouze 7 bodů. Vloženku ovládlo také BOPO a do odvet mělo luxusní náskok 1:4. Mareš M., Milostný a Navrkal J. pak udolali ve třech setech Brychtovu trojku a snížili na 2:4.Prodloužit zápas, který se již dohrával za snížené viditelnosti se pokusila druhá Okřešická trojice, bohužel však ve třetím setu padla a vítězství slavilo hostující BOPO.

Zápas č.1 o 3. místo: BOPO – NC Okřešice Utkání se hrálo na kvalitně připraveném hřišti. Okřešicím chyběl hlavně Petr Mareš, zato domácí řady byly prořídlé více. I přesto začalo BOPO ve velkém stylu a i s přispěním hodně chybujících dvojic Okřešic se ujali dvoubodového vedení. Nejprve Milostný s Holubem nestačili na Wildmanna se Svobodou a poté Jaša D. s Marešem M. podlehli ve třetím setu Brychtovi s Krškou. Kvalitní vstup do utkání potvrdila i první domácí trojice Svoboda, Wildmann, Vacek, která přejela Jašovu trojku. V tuto chvíli hrálo BOPO ve velké pohodě a utkání spělo k rychlému konci. Asi nikdo by netipoval, že už domácí neuhrají ani set. Obrat ve vývoji utkání nastartovala trojice Michala Mareše, která porazila Brychtovu trojku. Lichní dvojici pak zvládli Jaša L. s Navrkalem J. a vyrovnání skóre zajistila opět první trojice Okřešic, když porazila i první domácí sestavu. Hosté ucítili šanci na úspěch a po vynikajícím výkonu Davida Jaši v souboji druhých trojic se poprvé dostali do vedení. To si už v posledním souboji dne pohlídali, když Mareš s Jašou přetlačili v koncovkách setů Wildmanna se Svobodou. Okřešice tedy zvítězili 5:3 a v domácím prostředí se budou snažit souboj o třetí místo OPT ukončit. Roman

Zápas SF02: Vladislav – NC Okřešice Zápas byl několikrát odložen pro déšť a ani tentokrát jsme se lehkému mrholení nevyhnuli.Okřešice se musely opět obejít bez Petra Mareše. Vladislavi se vrátil do sestavy Michal Krajl a právě on společně s Kotrbou se postarali o první bod, když až na zaváhání v úvodu měli zápas pod kontrolou a porazili hostující mladíky J. Navrkala s L. Jašou.Druhý zápas byl vyrovnanější a David Jaša s Michalem Marešem podlehli Vopelkovi s Mironiukem až v koncovce třetí sady.Na řadu šli trojice a v prvním setu se hosté dostali do vedení 9:5, aby ho následně dokázali ztratit a nakonec těsně prohrát oba sety s Nevoralovou trojicí.Ani druhé Okřešické trojici se dnes nedařilo, když nedokázala navázat na minulý zápas a s Vladislavskou trojicí Vopelka, Mironiuk, Krajl P. tentokrát prohrála.Smazat nulu se podařilo až lichní dvojici Milostný, Holub, která ve třech setech porazila Murína, Vošmeru a střídajícího Krajla P.Poslední zápas dne obstaral zápas prvních trojic a hladké vítězství domácích. Vladislavi gratulujeme a přejeme hodně štěstí ve finále. (Roman)

Zápas SF04: NC Okřešice – Vladislav Okřešice se musely obejít bez Petra Mareše, Vladislavi chyběl Michal Krajl.Obě utkání dvojic měli ve své režii hráči Vladislavi a pohodlně se dostali do vedení 2:0.Ve trojicích se body dělily, když nejprve trojice Michala Mareše hladce porazila Nevoralovu trojku a poté Vopelkova sestava zkolila trojici Davida Jaši.Ve vložence pak domácí vzdorovali srdnatě, ale na přesnou hru hostů nestačili … 1:4Prohru ještě oddálila první domácí trojice, když v jediném třísetovém zápase dne skolila i první hostující trojici. Závěr si však hosté pohlídali a souboj druhých trojic rozhodli ve svůj prospěch a tím ukončili celý zápas.Hrálo se v přátelské atmosféře bez jakýchkoliv dohadů. Vladislav byla zkrátka lepší. (Roman)

Zápas A1_023: Koupaliště Stařeč – NC Okřešice. Jednalo se o velice dramatický souboj ve velkém horku.Domácí nastoupili v plné síle a po první dvojici se dostali do vedení, když Mafek s Ježkem urvali za devítek první set a ve druhém už nad Milostným s Marešem P. dominovali.Druhé dvojice rozehráli také lépe domácí s Kamilem Nestrojilem v sestavě, ale Jaša D. s Marešem M. otočili první set ze 7:4 a poté získali i druhý a vyrovnali celkový stav na 1:1.Ve trojicích jsou Okřešice silné, což potvrdily i tentokrát a dostaly se do vedení 1:3. Vloženku ovládli domácí a za stavu 2:3 se mohlo jít do odvet.Trojice Michala Mareše opět nezaváhala a jistě připsala čtvrtý bod na stranu hostů.V posledním zápase dne získaly první set 9:10 Okřešice, ve druhém setu však vyrobily mnoho chyb a rozhodnout musela zkrácená sada. V ní vedli domácí 9:8, poté hosté vyrovnali a rozhodnout musel poslední balón.V průběhu hry reklamovali domácí dvojdopad, ale podle rozhodčích stačil Mareš P. zasáhnout včas a nechali tak pokračovat ve hře a po několika výměnách se mohli hosté radovat.To způsobilo trochu emocí, které se však brzy uklidnily a po podání rukou se obě družstva přátelsky rozešla. (Roman)

Zápas A1_014: Sokol Opatov – NC Okřešice  Že to hosté nebudou mít v Opatově jednoduché ukázal už první zápas, kdy Jaša D. s Marešem M. museli otáčet průběžných 9:8 ve třetím setu. Vydřená výhra v prvním zápase se projevila na psychice obou družstev a ve druhých dvojicích vládli Okřešice. Stejně lehce vyhráli i obě trojice a za stavu 0:4 se šlo do vloženky. V prvním setu si hosté udržovali náskok až do stavu 7:7, kdy se projevila zkušenost domácích hráčů. Druhý set měl obdobný průběh a domácí tak připsali první zápasový bod. Na řadě byl souboj prvních trojic a po prvním vyhraném prvním setu trojice Michala Mareše a vedení 7:5 ve druhém to vypadalo na konec zápasu. Domácí však vystřídali smečaře a druhý set otočili. Ve třetím opět vedli hosté 8:5, ale rozhodnout musel až poslední míč a ten si připsali domácí. Další drama už nepřipustila trojice Holub, Jaša D., Jaša L., která těsnými výhrami v obou setech ukončila zápas. (Roman)

Zápas A1_010: Result – NC Okřešice Konečný výsledek 5:0 neodpovídá průběhu zápasu a je pro Okřešice dost krutý. Zejména první dvojice Jaša D., Mareš M. svedla bitvu s domácími, a i když ve zkrácené sadě vedla 9:8 tak nakonec padla posledním míčem.Podobně se vedlo i druhé trojici hostů pod vedením Michala Mareše, která ve druhém setu vedla také 9:8, aby následně ztratili set a v rozhodující sadě i celý zápas. Ostatní utkání byla v režii domácích. (Hrůza)

Zápas A1_008: NC Okřešice – Koupaliště Stařeč Hosté přijeli oslabeni o Ježka a Maštalíře. Domácím chyběl Holub.Souboj prvních dvojic byl plný chyb, ale domácí (Milostný, Mareš P.) si výsledek pohlídali. Druhé dvojice přinesli nejvyrovnanější souboj dne, kdy hosté vyhráli první set, druhý byl v režii domácích a ve zkrácené sadě zvítězili Jaša D. s Marešem M. o jeden míč nad Mafkem a Svobodou. Ve zbytku zápasu už byli lepší domácí a vyhráli obě trojice i závěrečnou lichní dvojici ve dvou setech. (Roman)

Zápas A1_006: Koupaliště Bransouze – NC Okřešice Zápas se odehrál v přátelském duchu a ideálním nohejbalovém počasí. První souboje dvojic byly poměrně vyrovnané, ale v koncovce byly vždy lepší hráči z Bransouz a nedovolili Okřešicím zisk ani jednoho setu. Nejprve si Caha s Pyskem poradili s Marešem M. a Jašou D. a poté i Sedlák a Hable přehráli v koncovkách setů Mareše P. a Milostného. V prvním souboji trojic se Okřešicím vedeným Davidem Jašou podařilo uhrát set nad Hableho trojicí, ale ve zkrácené sadě byli opět přesnější domácí. Za záchranou brzdu zatáhla trojice Michala Mareše, která nejprve první set otočila ze stavu 6:9 a poté ve třetím setu udolala Sedlákovu trojici. V lichní dvojce si snadno poradili Petr a Luboš Piskové s mladíky Jašou L. a Navrkalem J. a rázem to bylo 4:1. Rychlý konec zápasu odvrátili obě Okřešické trojice zpřesněnou hrou a zaslouženými výhrami. V první odvetné dvojici získali Bransouze první set a za stavu 6:6 ve druhém setu se zranil Mirek Pysk a musel nuceně střídat. Toho využili Petr Mareš s Milostným a vyrovnali průběžný stav zápasu na 4:4. Rozhodnout musela závěrečná dvojice, ve které prokázali své kvality Sedlák s Hablem a přehráli Davida Jašu a Michala Mareše ve dvou setech. (Roman)

Zápas A1_003: NC Okřešice – HTP-IVT Hrálo se ve slunečném počasí. Okřešice se opět museli obejít bez Františka Holuba. Utkání prvních dvojic bylo vyrovnané, ale koncovky setů pro sebe získali Jaša D. s Marešem M. Ve druhém zápase lehce vyhráli první set Milostný s Marešem P. a ve druhém setu vedli již 8:4. Poté ale hostující Olšanský a Vyletěl zabrali a s pomocí chyb Okřešic vyhráli druhý set 10:8. Ve třetím pak za devítek předvedl Olšanský kraťas, který už domácí nevybrali. Ve trojicích se projevila forma obou Okřešických smečařů, kdy Jaša D. a Mareš M. dovedli své sestavy k bezpečným výhrám. Ve vložence pak domácí i přes střídání ve druhém setu nestačili na Zeiberta s Mátlem.Za stavu 3:2 přišly na řadu odvety trojic a opět dvou-setové výhry Okřešic. V hostujících barvách zaujal svou hrou a častými “zálivkami“ Marek Žampa. (Roman)